PWR-18PWHS-RC
Mini-Circuits
139-PWR-18PWHS-RC
PWR-18PWHS-RC
Mfr.:
Description:
RF Test Equipment USB/Ethernet Smart Power Sensor 50 MHz - 18 GHz, -60 to +20 dBm
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 2   Multiples: 2
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Mini-Circuits
Product Category: RF Test Equipment
Delivery Restrictions:
RoHS:
Power Sensor
50 MHz to 18 GHz
Brand: Mini-Circuits
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Height: 30.5 mm
Length: 118.9 mm
Packaging: Bulk
Product Type: RF Test Equipment
Series: PWR
Factory Pack Quantity: 2
Subcategory: Test Equipment
Width: 63.5 mm