SST25WF080BT-40I/SN
Microchip Technology
579-ST25WF080BT40ISN
SST25WF080BT-40I/SN
Mfr.:
Description:
NOR Flash 8 Mbit, 1.8V SPI Serial Flash
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3300   Multiples: 3300
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3300)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: NOR Flash
RoHS:
SMD/SMT
SOIC-8
SST25WF
8 Mbit
1.65 V
1.95 V
15 mA
SPI
40 MHz
1 M x 8
8 bit
Synchronous
- 40 C
+ 85 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: NOR Flash
Speed: 40 MHz