PIC32MM0064GPL036-E/M2
Microchip Technology
579-MM0064GPL036EM2
PIC32MM0064GPL036-E/M2
Mfr.:
Description:
32-bit Microcontrollers - MCU 64KB Flash, 8KB RAM, 79 CoreMark at 25MHz, Low Power microMIPS
ECAD Model:
In Stock: 2.893
Stock:
2.893 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 32-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
SMD/SMT
SQFN-36
MIPS32 microAptiv UC
64 kB
8 kB
32 bit
10 bit/12 bit
25 MHz
29 I/O
2 V
3.6 V