PIC24F32KA302T-I/ML
Microchip Technology
579-PIC24F32KA302TIM
PIC24F32KA302T-I/ML
Mfr.:
Description:
16-bit Microcontrollers - MCU 32KB 2KBRM 512B EEP 16MIPS 12b ADC CTMU
ECAD Model:
In Stock: 1.500
Stock:
1.500 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1600)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: 16-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
PIC24F
32 kB
2 kB
QFN-28
32 MHz
12 bit
24 I/O
1.8 V
3.6 V