PIC18F86K22-I/PTRSL
Microchip Technology
579-PIC18F86K22IPTRS
PIC18F86K22-I/PTRSL
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 64KB Flash 4KB RAM nanoWatt XLP GP
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 96
Stock:
96 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Possible Replacement
Microchip Technology PIC18F86K22-I/PT
Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU 64kB Flash 4kB RAM
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
PIC18
32 kB
2 kB
TQFP-80
64 MHz
12 bit
69 I/O
1.8 V
5.5 V