PIC16F720-I/ML
Microchip Technology
579-PIC16F720-I/ML
PIC16F720-I/ML
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 3.5 KB FLASH 128 B SRAM, 18 I/O
ECAD Model:
In Stock: 222
Stock:
222 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
PIC16
3.5 kB
128 B
QFN-20
16 MHz
8 bit
18 I/O
1.8 V
5.5 V