PIC16C712-20I/SS
Microchip Technology
579-PIC16C71220ISS
PIC16C712-20I/SS
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 1.75KB 128RAM 13 I/O
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 201   Multiples: 67
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Product
Microchip Technology PIC16F716-I/SS
Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU 3.5KB 128 RAM 13 I/O
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
PIC16
1.75 kB
128 B
SSOP-20
20 MHz
8 bit
13 I/O
4 V
5.5 V