MXLSMCJ15A/TR
Microchip Technology
494-MXLSMCJ15A/TR
MXLSMCJ15A/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 15V 5% 1500W uni
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
15 V
SMD/SMT
24.4 V
16.7 V
SMC (DO-214AB)
61.5 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 6 W