MSMLJ70A
Microchip Technology
494-MSMLJ70A
MSMLJ70A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 70V 5% 3000W uni
Factory Lead Time:
35 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
1 Channel
70 V
SMD/SMT
113 V
77.8 V
SMC (DO-214AB)
26.6 A
3 kW
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Operating Supply Voltage: 70 V
Pd - Power Dissipation: 1.61 W