MSMLJ51CA/TR
Microchip Technology
494-MSMLJ51CA/TR
MSMLJ51CA/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 51V 5% 3000W bi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
35 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 400   Multiples: 400
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 400)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
51 V
SMD/SMT
82.4 V
56.7 V
SMC (DO-214AB)
36.4 A
3 kW
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 6 W