MSMLJ160A
Microchip Technology
494-MSMLJ160A
MSMLJ160A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 160V 5% 3000W uni
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 400   Multiples: 1
1 Channel
160 V
SMD/SMT
259 V
178 V
SMC (DO-214AB)
11.6 A
3 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 160 V
Pd - Power Dissipation: 1.61 W