MSMLJ11A
Microchip Technology
494-MSMLJ11A
MSMLJ11A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 11V 5% 3000W uni
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 400   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
11 V
SMD/SMT
18.2 V
12.2 V
SMC (DO-214AB)
164.8 A
3 kW
- 65 C
+ 150 C
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 11 V
Pd - Power Dissipation: 1.61 W