MSMCJ40AE3/TR
Microchip Technology
494-MSMCJ40AE3/TR
MSMCJ40AE3/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 40V 5% 1500W uni
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 400   Multiples: 400
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 400)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
40 V
SMD/SMT
64.5 V
44.4 V
SMC (DO-214AB)
23.2 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Compliance: RoHS Compliant
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Pd - Power Dissipation: 1.56 W