MSMCJ130CA/TR
Microchip Technology
494-MSMCJ130CA/TR
MSMCJ130CA/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 130V 5% 1500W bi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
130 V
SMD/SMT
209 V
144 V
SMC (DO-214AB)
7.2 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 1.56 W