MSMCG40AE3/TR
Microchip Technology
494-MSMCG40AE3/TR
MSMCG40AE3/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 40V 5% 1500W uni
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 500   Multiples: 1
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
40 V
SMD/SMT
64.5 V
44.4 V
SMCG (DO-215AB)
23.2 A
1.5 kW