MSMBG18CA/TR
Microchip Technology
494-MSMBG18CA/TR
MSMBG18CA/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 18V 5% 600W bi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 700   Multiples: 700
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 700)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
18 V
SMD/SMT
29.2 V
20 V
SMBG (DO-215AA)
20.5 A
600 W
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 1.38 W