MSMBG150CA
Microchip Technology
494-MSMBG150CA
MSMBG150CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 150V 5% 600W bi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
150 V
SMD/SMT
243 V
167 V
SMBG (DO-215AA)
2.5 A
600 W
- 65 C
+ 150 C
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 150 V
Pd - Power Dissipation: 1.38 W