MSC090SMA070B4N
Microchip Technology
579-MSC090SMA070B4N
MSC090SMA070B4N
Mfr.:
Description:
SiC MOSFETs MOSFET SIC 700 V 90 mOhm TO-247-4 Notch
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: SiC MOSFETs
RoHS:
Through Hole
TO-247-4
N-Channel
1 Channel
700 V
34 A
112 mOhms
- 10 V, + 23 V
5 V
41 nC
- 55 C
+ 175 C
153 W