MPLAD30KP16AE3/TR
Microchip Technology
494-MPLAD30KP16AE3TR
MPLAD30KP16AE3/TR
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 100
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
16 V
SMD/SMT
27.2 V
17.8 V
PLAD-2
1.101 kA
30 kW
- 55 C
+ 150 C
Reel
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 2.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 4 V