MPLAD18KP180CAE3
Microchip Technology
494-MPLAD18KP180CAE3
MPLAD18KP180CAE3
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 18kW Bi-Directional -55C to 150C
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
32 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
180 V
SMD/SMT
291 V
200 V
PLAD-2
62 A
18 kW
- 55 C
+ 150 C
MPLAD
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 180 V
Pd - Power Dissipation: 2.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 2 V