MPLAD18KP130A
Microchip Technology
494-MPLAD18KP130A
MPLAD18KP130A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 18kW Uni-Directional -55C to 150C
Factory Lead Time:
32 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 1
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
130 V
SMD/SMT
209 V
144 V
PLAD-2
87 A
18 kW
- 55 C
+ 150 C
MPLAD
Bulk
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 130 V
Pd - Power Dissipation: 2.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 2 V