MPLAD15KP90A/TR
Microchip Technology
494-MPLAD15KP90A/TR
MPLAD15KP90A/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes Uni-Directional TVS
Factory Lead Time:
32 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 100
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
90 V
SMD/SMT
146 V
100 V
PLAD-2
102 A
15 kW
- 55 C
+ 150 C
Reel
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 2.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 2 V