MP6KE68A
Microchip Technology
494-MP6KE68A
MP6KE68A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 68V 5% 600W uni
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
58.1 V
Axial
92 V
64.6 V
T-18-2
6.5 A
600 W
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 58.1 V
Pd - Power Dissipation: 5 W
Vf - Forward Voltage: 3.5 V