MP6KE51CA
Microchip Technology
494-MP6KE51CA
MP6KE51CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 51V 5% 600W bi
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
43.6 V
Axial
70.1 V
48.5 V
T-18-2
8.6 A
600 W
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 43.6 V
Pd - Power Dissipation: 5 W
Vf - Forward Voltage: 3.5 V