MP6KE11A
Microchip Technology
494-MP6KE11A
MP6KE11A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 11V 5% 600W uni
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
42 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 400   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
9.4 V
Axial
15.6 V
10.5 V
T-18-2
38 A
600 W
- 65 C
+ 150 C
P6KE
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 9.4 V
Pd - Power Dissipation: 5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V