MCP4651T-503E/ML
Microchip Technology
579-MCP4651T-503E/ML
MCP4651T-503E/ML
Mfr.:
Description:
Digital Potentiometer ICs Dual 8B V I2C POT
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3300)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
MCP4651
50 kOhms
Dual
256 Tap
Volatile
Serial (2-Wire, I2C)
2.5 V, 3.3 V, 5 V
2.5 uA
SMD/SMT
QFN-16
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Country of Origin: TH
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: Digital Potentiometer ICs
Factory Pack Quantity: 3300
Subcategory: Digital Potentiometer ICs
Supply Voltage - Max: 5.5 V
Supply Voltage - Min: 1.8 V