MCP4641-103E/ST
Microchip Technology
579-MCP4641-103E/ST
MCP4641-103E/ST
Mfr.:
Description:
Digital Potentiometer ICs Dual 7B NV I2C POT
ECAD Model:
In Stock: 1.195
Stock:
1.195 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Microchip Technology MCP4641T-103E/ST
Microchip Technology
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
10 kOhms
150 PPM / C
20 %
Dual
128 Tap
Non Volatile
Serial (2-Wire, I2C)
2.5 V, 3.3 V, 5 V
2.5 uA
SMD/SMT
TSSOP-14
AEC-Q100
Linear
Tube
Country of Origin: TH
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: Digital Potentiometer ICs
Factory Pack Quantity: 96
Subcategory: Digital Potentiometer ICs
Supply Voltage - Max: 5.5 V
Supply Voltage - Min: 1.8 V