MCP1317T-46LE/OT
Microchip Technology
579-MCP1317T-46LE/OT
MCP1317T-46LE/OT
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Active high P-P
ECAD Model:
In Stock: 2.946
Stock:
2.946 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Supervisory
SMD/SMT
SOT-23-5
4.6 V
1 Input
Active High, Push-Pull
Manual Reset
Watchdog
No Backup
200 ms
5.5 V
- 40 C
+ 125 C
MCP1317
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Microchip Technology
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Current: 10 uA
Overvoltage Threshold: 4.669 V
Pd - Power Dissipation: 240 mW
Power Fail Detection: No
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1 V
Undervoltage Threshold: 4.531 V