MASMLJ54CA
Microchip Technology
494-MASMLJ54CA
MASMLJ54CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 54V 5% 3000W bi
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
54 V
SMD/SMT
87.1 V
60 V
SMC (DO-214AB)
34.4 A
3 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 54 V
Pd - Power Dissipation: 1.61 W