MASMLJ45A
Microchip Technology
494-MASMLJ45A
MASMLJ45A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 45V 5% 3000W uni
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
45 V
SMD/SMT
72.7 V
50 V
SMC (DO-214AB)
41.2 A
3 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 45 V
Pd - Power Dissipation: 1.61 W