MASMLJ150A
Microchip Technology
494-MASMLJ150A
MASMLJ150A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 150V 5% 3000W uni
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
150 V
SMD/SMT
243 V
167 V
SMC (DO-214AB)
12.4 A
3 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 150 V
Pd - Power Dissipation: 1.61 W