MASMLG17CA
Microchip Technology
494-MASMLG17CA
MASMLG17CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 17V 5% 3000W bi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
42 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 200   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
17 V
SMD/SMT
27.6 V
18.9 V
SMCG (DO-215AB)
106.6 A
3 kW
- 65 C
+ 150 C
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 17 V
Pd - Power Dissipation: 1.61 W