MASMCJ33A
Microchip Technology
494-MASMCJ33A
MASMCJ33A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 33V 5% 1500W uni
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
33 V
SMD/SMT
53.3 V
36.7 V
SMC (DO-214AB)
28.1 A
1.5 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 33 V
Pd - Power Dissipation: 1.56 W