MASMCJ150CA
Microchip Technology
494-MASMCJ150CA
MASMCJ150CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 150V 5% 1500W bi
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
150 V
SMD/SMT
243 V
167 V
SMC (DO-214AB)
6.2 A
1.5 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 150 V
Pd - Power Dissipation: 1.56 W