MASMCJ120A
Microchip Technology
494-MASMCJ120A
MASMCJ120A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 120V 5% 1500W uni
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
120 V
SMD/SMT
193 V
133 V
SMC (DO-214AB)
7.8 A
1.5 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 120 V
Pd - Power Dissipation: 1.56 W