MASMCGLCE58A
Microchip Technology
494-MASMCGLCE58A
MASMCGLCE58A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes Low Cap TVS 58V 5% 1500W uni 100pF
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
58 V
SMD/SMT
93.6 V
64.4 V
SMCG (DO-215AB)
16 A
1.5 kW
100 pF
8 kV
15 kV
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 58 V
Pd - Power Dissipation: 5 W