MASMCG70CA
Microchip Technology
494-MASMCG70CA
MASMCG70CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 70V 5% 1500W bi
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
70 V
SMD/SMT
113 V
77.8 V
SMCG (DO-215AB)
13.3 A
1.5 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 70 V
Pd - Power Dissipation: 1.56 W