MASMCG15CA
Microchip Technology
494-MASMCG15CA
MASMCG15CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 15V 5% 1500W bi
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
15 V
SMD/SMT
24.4 V
16.7 V
SMCG (DO-215AB)
61.5 A
1.5 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 15 V
Pd - Power Dissipation: 1.56 W