MASMCG12A
Microchip Technology
494-MASMCG12A
MASMCG12A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 12V 5% 1500W uni
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
42 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 200   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
12 V
SMD/SMT
19.9 V
13.3 V
SMCG (DO-215AB)
75.3 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 12 V
Pd - Power Dissipation: 1.56 W