MALCE90A
Microchip Technology
494-MALCE90A
MALCE90A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes Low Cap TVS 90V 5% 1500W uni 100pF
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
47 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
90 V
Axial
146 V
100 V
Case-1-2
10.3 A
1.5 kW
90 pF
- 65 C
+ 150 C
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 90 V
Pd - Power Dissipation: 1.52 W