M15KP58A
Microchip Technology
494-M15KP58A
M15KP58A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 58V 5% 15000W uni
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
58 V
Axial
94 V
64.4 V
DO-204AR-2
160 A
15 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 58 V
Pd - Power Dissipation: 6 W