M15KP30A
Microchip Technology
494-M15KP30A
M15KP30A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 30V 5% 15000W uni
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
30 V
Axial
50.7 V
33.3 V
DO-204AR-2
296 A
15 kW
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 30 V
Pd - Power Dissipation: 6 W