DSC1124BI2-027.0000
Microchip Technology
579-C1124BI2-027
DSC1124BI2-027.0000
Mfr.:
Description:
MEMS Oscillators MEMS OSC, HCSL, 27MHz, 25PPM, 2.5-3.3V, -40 to 85C, 5.0x3.2mm
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 360   Multiples: 360
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: MEMS Oscillators
RoHS:
CDFN-6
27 MHz
25 PPM
2 pF
2.25 V
3.6 V
HCSL
20 mA
- 40 C
+ 85 C
DSC1124
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Duty Cycle - Max: 52 %
Height: 0.85 mm (0.033 in)
Length: 5 mm (0.197 in)
Packaging: Cut Tape
Product Type: MEMS Oscillators
Factory Pack Quantity: 72
Subcategory: Oscillators
Width: 3.2 mm (0.126 in)