ATXMEGA32D3-AU
Microchip Technology
556-ATXMEGA32D3-AU
ATXMEGA32D3-AU
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 64 TQFP, IND TEMP GREEN, 1.6-3.6V
ECAD Model:
In Stock: 346
Stock:
346 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
AVR
32 kB
4 kB
TQFP-64
32 MHz
12 bit
34 I/O
1.6 V
3.6 V