ATTINY13-20PU
Microchip Technology
556-ATTINY13-20PU
ATTINY13-20PU
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 1kB Flash 0.064kB EEPROM 6 I/O Pins
ECAD Model:
In Stock: 764
Stock:
764 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
AVR
1 kB
64 B
PDIP-8
20 MHz
10 bit
6 I/O
2.7 V
5.5 V