ATMEGA48-15AT
Microchip Technology
556-ATMEGA48-15AT
ATMEGA48-15AT
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 4KB Flash 15MHz 85-degrees C
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
Delivery Restrictions:
RoHS:
AVR
4 kB
512 B
TQFP-32
20 MHz
23 I/O
2.7 V
5.5 V