AT89S53-24AI
Microchip Technology
556-AT89S5324AI
AT89S53-24AI
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 12K Flash
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
Delivery Restrictions:
RoHS: N
8051
12 kB
256 B
TQFP-44
24 MHz
No ADC
32 I/O
4 V
6 V