AT89C51-16PC
Microchip Technology
Not Assigned
AT89C51-16PC
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU UNSAWN WAFER 21 MIL BACKGRIND 89C51 - 16MHZ, PDIP, COM TEMP
Lifecycle:
Obsolete
Availability
Stock:
Not Available
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
4 kB
128 B
PDIP-40
16 MHz
No ADC
32 I/O
4 V
6 V