APT84M50L
Microchip Technology
494-APT84M50L
APT84M50L
Mfr.:
Description:
MOSFETs MOSFET MOS 8 500 V 84 A TO-264
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-264-3
N-Channel
1 Channel
500 V
84 A
65 mOhms
- 30 V, 30 V
4 V
340 nC
- 55 C
+ 150 C
1.135 kW