APT56M60L
Microchip Technology
494-APT56M60L
APT56M60L
Mfr.:
Description:
MOSFETs MOSFET MOS 8 600 V 56 A TO-264
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-264-3
N-Channel
1 Channel
600 V
60 A
90 mOhms
- 30 V, 30 V
3 V
280 nC
- 55 C
+ 150 C
1.04 kW